Otel Türk Evi

Cunda Hakkında Bilgiler

Cunda Hakkında Bilgiler

Alibey Adası olarak da bilinen Cunda Adası, Ege Bölgesinde turizm ve gezi denildiğinde akla ilk gelen yerlerden biri. Cunda,tarihi taş sokakları,yöresel yemekleriyle,seçkin otel ve pansiyonları ile huzurlu bir tatil geçirmek isteyen tatilcileri bekliyor.

Cunda Yeme-İçme
Sahilinde yer alan çok sayıdaki meşhur ve sıkça tercih edilen balık lokantalarıyla ziyaretçilerine ülkemizde eşsiz bir manzaraya karsı dostlarıyla rakı-balık keyfini yaşayabilecekleri mekanların başında gelmekte. Cunda ,sahil şeridinde yer alan ve sizleri masmavi deniz manzarasıyla ağırlayacak olan kafe ve dinlenme mekanları ile günün çeşitli saatlerinde sıcak soğuk içecekleriniz eşliğinde Cunda’nın keyfini çıkartabilirsiniz.

Cunda Konaklama
Konaklama için de Ayvalık Cunda otelleri ve pansiyonları her tatil bütçesine uygun durumda sizi karşılayacak. Fakat tatil sezonunda otel ve pansiyonlarda doluluk oranı yüksek olduğundan otel rezervasyonlarınızı sezon öncesi tamamlamış olmanız yararınıza olacaktır.

Cunda Tarihi Yerler
Cunda Adası, görülmesi gereken pek çok doğal ve tarihi güzelliği barındırıyor. Özellikle çok sayıda manastır bulunan adanın eşsiz manzarası sizi bu manastır tepelerinden adanın ve Ege Denizinin keyfini rahatlıkla çıkartabileceğiniz bir ortam yaratıyor ayrıca ada içerisinde ziyarete acık pek çok kilise de mevcut. Tarihte ilk olarak Piri Reisin çeşitli eserlerinde adından bahsettiği Cundanın tarihi çok eskilere dayanmaktadır. Milattan önce 400’lü yıllarda unlu tarihçi Heredot’un da bahsettiği Cunda pek çok tarihi şahsiyetin ve denizcinin uğrak yeri olmuştur.

Cunda Adası Eğlence
Cunda Adası’nda çok sayıda çeşitli eğlence mekanı da mevcut. Sahildeki pek çok kulüp ve tavernada Türkçe ve Yunanca şarkılar eşliğinde eğlenerek farklı kültürleri bir arada yaşayarak eğlencenin tadına varabilirsiniz.

Cunda Ulaşım
Ulaşımı da oldukça basit olan Cunda Adasına yaz sezonlarında Balıkesir’in Ayvalık ilçesinden motorlar ile yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk ile ulaşarak keyifli anlar yaşayabilirsiniz. Alternatif olarak kara yolu ile Ayvalık – Cunda arasını yaklaşık yarım saatten kısa bir surede kat etmek mümkün.

Cunda Su Sporları
Adada bir çok su sporu etkinliğide yapılmaktadır. Bunların başında dalış,koy turları,sörf ve yelken gibi pek çok su sporu gelmekte.

Özellikle şehir ortamından ve iş yaşantısından bunalan tatilcilerin burada tekne gezisi ve su sporlarını değerlendirerek sadece yaz aylarına mahsus bu farklı güzelliklerin tadına yerinde varmanız mümkün. Ülkemizin pek çok şehrinden ve yurt dışından her yıl binlerce ziyaretçi tatil için burayı tercih ediyor.